List

Mała dziewczynka, która wstrząsnęła całym środowiskiem medycznym

Dzieci są urocze i niezwykle słodkie, prowadzą życie pełne spokoju i szczęścia, bez żadnych obowiązków i zmartwień. To o nie walczymy i ja osobiście oddałbym swoje życie za moje dzieci. Jednak nie wszystkie dzieci mają szczęście żyć bez stresu. Niektóre z nich od pierwszych dni życia odczuwają silny ból.

Taka jest historia Małej Charlotty. Zaledwie trzy miesiące po jej urodzeniu zdiagnozowano u niej zespół Draveta, który jest rzadką formą padaczki. Wtedy też po raz pierwszy doznała padaczki, która trwała około 30 minut.

W miarę jak stawała się coraz starsza, jej napady nasilały się, a każdego dnia zaczęła odczuwać liczne napady, które trwały około 4 godziny. W wieku dwóch lat Charlotte zaczęła wykazywać oznaki autyzmu i spadek zdolności poznawczych. Często towarzyszyły jej poważne wybuchy, które prowadziły do samookaleczenia i urazów oraz niechęci do nawiązywania kontaktu wzrokowego z osobami z jej otoczenia. Kiedy skończyła trzy lata, używała już wózka inwalidzkiego,przestała mówić i jeść.

Czy leki pomogły?

Charlotte była leczona autoryzowanymi lekami i nie wykazywała żadnych oznak poprawy, wręcz przeciwnie, stan jej się pogarszał. Była na ciężkich lekach, które bardzo utrudniały jej życie. Już w wieku pięciu lat Charlotte cierpiała na 300 intensywnych ataków drgawek tygodniowo, które spowodowały, że jej serce przestawało pracować. Jej dziadek czytając artykuł, natknął się na historię o chłopcu, u którego zdiagnozowano tę samą chorobę. Opowieść ta opowiada o wyjściu z tej choroby, używając terapeutycznej marihuany. Ponieważ praktycznie nie było innego wyjścia, rodzina Charlotte postanowiła dać jej ostatnią szansę – spróbować na niej specjalną marihuanę, która zawiera wysokie stężenie CBD

Jakie były wyniki?

Kiedy tylko spróbowali tej metody, zdarzył się dosłownie cud. Podczas gdy żaden lek nie działał, a stan Charlotty pogarszał się z każdym dniem, marihuana znacznie poprawiała jej stan. Ataki zredukowały się z 300 tygodniowo do absolutnego zera w pierwszym tygodniu od wypróbowania nowej metody. Jej matka była nawet cytowana, wyznając, że mózg Charlotte zaczął wykazywać połączenia jak nigdy wcześniej w poprzednich latach. Gdy lekarstwo zadziałało na nią cuda, jej rodzice zaczęli szukać kogoś, kto mógłby dostarczyć im większą ilość oleju konopnego, która starczy na dłuższy czas. Wtedy właśnie w grę weszli bracia Stanley.

Co się okazało?

Bracia Stanley byli hodowcami marihuany medycznej w Kolorado. Robili mieszankę konopi przemysłowych i marihuany o niskiej zawartości THC. Po tym jak jej rodzice zaczęli podawać ten nowy lek małej Charlotte, zobaczyli pierwsze efekty prawie natychmiast po użyciu szczepów. Widząc, że stres tak dobrze działa na Charlotte, bracia Stanley na jej cześć przemianowali ten lek na Charlotte’s web. Jest to roślina, która produkuje najwyższy poziom CBD (~20-25%) przy zachowaniu bardzo niskiego THC ~1%.

Charlotte prowadzi teraz zdrowe życie bez znacznych napadów. Ataki występują dwa lub trzy razy w tygodniu. Charlotte może chodzić i rozmawiać, jak każda inna dziewczyna. Wieść o jej cudownym wyzdrowieniu rozprzestrzenia się wszędzie, a wielu lekarzy na całym świecie przepisuje stosowanie marihuany pacjentom z podobnymi schorzeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *